🔵 راه سخت تشکیل دولت انقلابی ۱۴۰۰

  • از

✍ چه کسانی از حضور یک جوان نخبه انقلابی در انتخابات ۱۴۰۰ به وحشت افتاده‌اند؟

دکتر سعید محمد نامی کمتر شنیده شده در اذهان عمومی است اما در جمع‌های نخبگانی ب شدت مورد توجه واقع شده است.

🔹 بعد از آنکه از فرمانده جوان و انقلابی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا بعنوان یکی از گزینه‌های احتمالی جوانان انقلابی در انتخابات ۱۴۰۰ نام بردیم هم زمان در جمع‌های نخبگانی و خواص ، این شخصیت جوان و کمتر شناخته شده مورد توجه قرار گرفت.

🔹 اولین واکنش‌ها را جریان رسانه‌ای حامی دولت و اصلاح‌طلبان داشتند که نشان از وحشت این جریان نسبت به حضور این نخبه جوان در انتخابات ۱۴۰۰ داشت. آنها از ظرفیت‌های علمی و تجربی دکتر محمد در عرصه سازندگی و اقتصادی و کشاورزی و صنعت نفت و مبارزه بافساد بسیار آگاهند و همچنین چهره کاریزمایی و مولفه‌های شخصیتی دکتر محمد که می‌تواند در انتخابات همه اقشار مختلف فکری جامعه را به سمت خود جلب کند، نگرانی‌های جدی را در اردوگاه غربگرایان به وجود آورده است. اما بیشتر از اصلاح‌طلبان و غربزدگان، ظاهرا عناصری هم در جریان اصولگرایی از حضور دکتر محمد در انتخابات ۱۴۰۰ دچار نگرانی شده‌اند.

🔹 در اردوگاه اصولگرایی جریان فسیل گرا و کسانی‌که در انتخابات‌های گذشته درصدد کسب کرسی ریاست جمهوری بودند و ناکام ماندند حالا با این پیش فرض که پیروز انتخابات ۱۴۰۰ با احتمال زیاد یک نفر از جریان منتقد دولت روحانی می‌باشد ، آرمان‌های انقلابی را کنار گذاشته و به دنبال منافع خود در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو هستند. لذا فشارهای سنگینی را هم درون جریان اصولگرایی برای منصرف کردن دکتر محمد از حضور در انتخابات ۱۴۰۰ را آغاز کرده‌اند.

🔹 بدون تردید جوانان انقلابی دیگر مصلحت‌اندیشی‌ها و قبیله‌گرایی‌ها و سهم‌خواهی‌های کذایی در اردوگاه اصولگرایان را که در انتخابات مجلس سال گذشته باعث حذف تعدادی از جوانان نخبه انقلابی از لیست اصولگرایان و جایگزینی تعدادی سهمیه‌خوار شد را برنخواهند تافت و به دنبال تحقق بخشیدن به مطالبه رهبر انقلاب مبنی بر روی کار آمدن دولت جوان انقلابی و عملیاتی شدن مفاد بیانیه گام دوم انقلاب خواهند بود.

🔹 جریان جوان و هوشمند انقلابی در انتخابات ۱۴۰۰ مسیر نسبتا دشواری را در پیش رو خواهد داشت. هم باید با جریانات فریبکار فاسد غربگرا و اصلاح‌طلبان بجنگند و هم باید با گروه ها و عناصر منفعت‌طلب و فسیل شده درون جریان اصولگرایی مبارزه کنند که حاضر نیستند به خاطر آرمان‌های انقلاب از منافع گروهی و شخصی خود بگذرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *