سردار سرتیپ دوم سعید محمد (زاده ۱۳۴۷ در تهران)، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء از مهر ۱۳۹۷ است که جایگزین عبادالله عبداللهی شده‌است. او در سال ۲۰۱۴ موفق به کسب تندیس برنز جایزه بین‌المللی پروژه برتر در سطح مگاپروژه‌ها از انجمن بین‌المللی مدیریت پروژه (IPMA) شد. از سوابق علمی و پژوهشی او می‌توان به تألیف کتاب‌های «تأثیر الیاف فولادی در کنترل ترک‌های کششی بتن»، «مدیریت طرح‌های عمرانی»، «طراحی و اجرای روسازی بلوکی بتنی»، «انتخاب، طراحی و اجرای خط با دال بتنی در خطوط قطار شهری» و «بهسازی خاک با نگرشی ویژه به سد‌های خاکی»؛ همچنین ترجمه دو کتاب «زمین‌شناسی مهندسی در کارست» و «کاربرد بتن غلطکی» اشاره کرد. در مراسم معارفه فرمانده جدید قرارگاه سازندگی، سعید محمد گفته بود: «با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه نظام و ملت ایران، مصمم به کمک دولت در تکمیل زیر ساخت‌ها و فعال‌سازی بخش خصوصی و نیز اشتغال‌زایی جوانان هستیم.» او پیش از فرماندهی قرارگاه سازندگی، مدیرعامل گروه ایرانیان اطلس (سازنده و مالک چندین مرکز خرید در شهرهای مختلف ایران) بود. او چندین سال نیز مدیرعامل سپاسد از زیر مجموعه‌های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا ص بود. سعید محمد یکی از گزینه های احتمالی کاندیداتوری انتخابات سال ۱۴۰۰ می باشد . قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء، قرارگاهی از زیرمجموعه‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، که در حال حاضر «بزرگ‌ترین پیمان‌کار پروژه‌های دولتی ایران» می‌باشد. قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء پس از پایان جنگ ایران و عراق و به دستور سید علی خامنه‌ای و با حکم محسن رضایی تشکیل شد و هدف از تأسیس آن «آب‌رسانی، صدور نفت و گاز، پروژه‌های سدسازی، انتقال آب و نیرو و راه‌سازی» بود. این شرکت تحت تحریم‌های شدید بین‌المللی قرار دارد. بنا به گفته فرمانده قرارگاه در سال ۹۳، قرار گاه خاتم ۱۳۵هزار نفر نیرو دارد که فقط دوهزار و ۵۶۰ نفر نیروی رسمی هستند و ۳۵ هزار نفر از ۱۳۵هزار نیرو، در سطح مهندس، فوق‌لیسانس و دکترا هستند و بقیه نیروها نیز به لحاظ فنی ماهر و باتجربه محسوب می‌شوند.

 

بندر بزرگ پارسیان

گسترش زیرساخت های اقتصاد ایران

پروژه بندر پارسیان در استان هرمزگان توسط قرارگاه خاتم با همکاری وزارت صمت این پروژه شامل 1500 متر موج شکن اصلی، 4 پست اسکله با امکان تخلیه و بارگیری حدود 9 میلیون تن انواع کالا در سال است که ظرفیت شناورهایی تا 100 هزار تن با حداکثر عمق آبخور 17 متر در طراحی ها لحاظ شده و در حال حاضر اسکله شماره پنج آن تکمیل شده است.

 

جدیدترین خدمت

افتتاح همزمان با میلاد امیرالمومنین امام علی علیه السلام

دکتر سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با اشاره به افتتاح آزاد راه غدیر در هفتم اسفندماه، مصادف با ولادت حضرت علی (ع) گفت: این آزادراه کنارگذر جنوبی تهران است که آبیک قزوین را با گذر از جنوب استان های البرز و تهران به گرمسار سمنان متصل می کند. با توجه به معزل حاشیه نشینی در جنوب استان تهران و البرز، این پروژه موجب بهبود کسب و کار در این مناطق خواهد شد.